logo
baner
icon icon

Resolva natural NA MSZYCE - koncentrat

Koncentrat do sporządzania wodnego roztworu do opryskiwania.

Wystarcza na przygotowanie 10-15 l roztworu.

Bezpieczny dla ludzi i roślin, preparat przeciwko owadom kłująco-ssącym. Do stosowania na kwiatach, warzywach, drzewach i krzewach ozdobnych oraz owocowych.

  • Skutecznie ogranicza liczbę szkodników.
  • Do stosowania na kwiatach, warzywach, drzewach i krzewach.
  • Bezpieczny dla środowiska naturalnego.
  • Szerokie spektrum działania - likwiduje jaja, larwy i osobniki dorosłe szkodników.
  • Na owady działa mechanicznie.
  • Nie jest klasycznym / typowym środkiem ochrony roślin.

 

Stosowanie
⦿

ZASTOSOWANIE
Preparat do kontroli mszyc i szkodliwych roztoczy na roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych  i ozdobnych. Działa wyłącznie mechanicznie w kontakcie ze szkodnikami (dzięki klejącym właściwościom składników), dlatego wymagane jest całkowite i dokładne pokrycie górnej i dolnej powierzchni liści.

 

KIEDY STOSOWAĆ
Stosować po wystąpieniu pierwszych szkodników.

Sposób użycia
⦿

Przed sporządzeniem wodnego roztworu preparat dokładnie wymieszać.

Rośliny opryskiwać wcześnie rano lub późnym wieczorem - przed lub po oblocie pszczół. Zabiegi najlepiej wykonywać w czasie niskiej wilgotności powietrza (w okresie bezdeszczowym) - preparat powinien szybko wyschnąć na roślinie. Opryskiwać dokładnie całą roślinę tak, aby była wilgotna, ale żeby nie tworzyły się ściekające krople. Dokładnie pokryć preparatem również dolną stronę liści. Unikać nanoszenia preparatu na płatki kwiatów. W razie konieczności zabieg powtórzyć po 7-14 dniach, po zauważeniu ruszających się szkodników.

Rośliny ozdobne w gruncie i pod osłonami.
Zalecane stężenie: 0,2-0,3% (20-30 ml środka w 10 l wody). Niższe stężenie stosować w uprawach pod osłonami.

Rośliny sadownicze (jabłonie, porzeczki, maliny, truskawki).
Zalecane stężenie: 0,2-0,3% (20-30 ml środka w 10 l wody). Pierwsze zabiegi można wykonać w okresie bezlistnym do fazy różowego pąka.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zalecane stężenie: 0,1-0,2% (10-20 ml środka w 10 l wody). Niższe stężenie stosować dla warzyw pod osłonami i w gruncie oraz na roślinach pokrytych woskiem.

Informacja o produkcie
⦿

Działa w sposób mechaniczny – tworzy cienką warstwę kleju wokół szkodników. Zawiera naturalne polisacharydy.

Butelka 30 ml wystarcza na przygotowanie 10-15 l roztworu do opryskiwania.

Ostrzeżenia
⦿

UWAGA
Przed zastosowaniem preparatu zaleca się wykonać zabieg próbny (próbny oprysk) w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia roślin.

Zalecane środki ostrożności
Preparatu nie stosować w wysokich temperaturach lub w czasie silnego nasłonecznienia. W czasie opryskiwania nie jeść, nie pić i nie palić oraz stosować okulary ochronne. W przypadku kontaktu preparatu z oczami przemywać oczy czystą wodą, przez co najmniej 10 minut. Gdy podrażnienie nie ustępuje skonsultować się z lekarzem – okulistą. Po zabiegu lub przypadkowym kontakcie z preparatem umyć ręce i skórę narażoną na kontakt z produktem.

KARENCJA: NIE DOTYCZY

 
pogoda